Justyna Franczak

TRENERKA

Nauczycielka biologii oraz liderka WDN w Gimnazjum nr 1 im. W. Korfantego w Katowicach. Trenerka, mentorka oraz kierowniczka kursów internetowych Centrum Edukacji Obywatelskiej. Trenerka konsultantka Grupy Trampolina. Członkini zespołu projektu i trenerka w Programie Wzmocnienia Efektywności Systemu Nadzoru Pedagogicznego i Oceny Jakości pracy Szkoły.

Specjalizuje się w tematyce związanej z ocenianiem kształtującym i podnoszeniem jakości pracy szkół oraz analizą wyników egzaminów z wykorzystaniem edukacyjnej wartości dodanej. Współpracując z Erą Ewaluacji prowadziła szkolenia dla dyrektorów szkół dotyczące ewaluacji wewnętrznej oraz szkolenia dla nauczycieli - „Nauczyciel Badacz”. Pracowała przy tworzeniu i wdrażaniu wielu programów i projektów edukacyjnych, na przykład: „Szkoła Ucząca Się”, „Orange dla Ziemi”, „Aktywni z Natury”, „Szkoły Jagiellońskie”, „Szkoła z Klasą”, „Akademia Uczniowska”, ”Cyfrowa Szkoła” i „Aktywna Edukacja”.

W pracy z uczniami skupia się na wykorzystaniu podczas lekcji różnych poziomów nauki przez odkrywanie oraz projektu edukacyjnego. W ramach przedsięwzięcia Intel Przyszłym Naukowcom była konsultantką merytoryczną podręczników dla trenerów i uczestników oraz prowadziła warsztaty treningowe dotyczące wykorzystania metody naukowej w procesie uczenia.

Mieszka w Bytomiu. Kiedy nadchodzą wakacje niespecjalnie je planuje – pakuje się i spontanicznie wyjeżdża w miejsca mniej lub bardziej odległe. Lubi podróżować szlakami opisywanymi na blogach, poznawać ludzi i historię odwiedzanych miejsc oraz smakować lokalne potrawy.