Relacja ze spotkania regionalnego w Krakowie 30 czerwca

środa, lipca 22, 2015 dodane przez:

30 czerwca 2015 roku na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyło się Spotkanie Regionalne w ramach programu Przywództwo i zarządzanie w oświacie opracowanie i wdrożenie systemu kształcenia i doskonalenia dyrektorów szkół/placówek".

W części wykładowej główne założenia i kluczowe kwestie dotyczące projektu omówił jego lider dr hab. Grzegorz Mazurkiewicz.

Następnie podzieleni na grupy uczestnicy spotkania wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez trenerów projektu. Celem zajęć była refleksja nad rolą dyrektora w budowaniu organizacji i nad elementami procesu uczenia się w kontekście zadań dyrektora, poznanie strategii dobrego uczenia się i pogłębienie wiedzy na temat szkoły jako organizacji uczącej się.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele m.in. przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych, zespołów szkół i placówek wspierających ich pracę.