Relacja ze spotkania regionalnego w Lublinie 26 czerwca

środa, lipca 15, 2015 dodane przez:

26 czerwca 2015 roku w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbyło się Spotkanie Regionalne w ramach programu Przywództwo i zarządzanie w oświacie opracowanie i wdrożenie systemu kształcenia i doskonalenia dyrektorów szkół/placówek".

W części wykładowej główne założenia i kluczowe kwestie dotyczące projektu omówił Jarosław Durszewicz.

W spotkaniu wzięli udział przede wszystkim przedstawiciele przedszkoli i placówek wspierających pracę szkół. Mimo że termin spotkania zbiegł się z datą zakończenia roku szkolnego, udało się dotrzeć także dwóm dyrektorom szkół (w tym jednemu z Piaseczna).

Po przerwie uczestnicy wzięli udział w sesjach merytorycznych prowadzonych przez trenerów projektu, którzy omówili strategie dobrego uczenia się i pogłębili wiedzę uczestników na temat szkoły jako organizacji uczącej się. Celem warsztatów była także refleksja nad rolą przywódcy w budowaniu organizacji.

Podczas zajęć powstały wyjątkowej urody pomysłowe plakaty.