Relacja ze spotkania regionalnego w Warszawie 11 czerwca

środa, czerwca 17, 2015 dodane przez:

11 czerwca 2015 roku w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyło się Spotkanie Regionalne w ramach programu „Przywództwo i zarządzanie w oświacie – opracowanie i wdrożenie systemu kształcenia i doskonalenia dyrektorów szkół/placówek".

Wykład wprowadzający wygłosił specjalizujący się w nauce o zarządzaniu w edukacji dr Roman Dorczak. Koordynator projektu omówił jego historię, cele i założenia.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele przedszkoli, szkół, zespołów szkół i innych placówek m.in. z Legionowa, Piaseczna, Raszyna, Piotrkowa Trybunalskiego, Włocławka i Warszawy. W warsztatowej części spotkania prowadzonej przez trenerów projektu Jarosława Durszewicza, Wiesława Poleszaka, Marzenę Siejewicz i Piotra Tałana uczestnicy poznali strategie dobrego uczenia się i pogłębili wiedzę na temat szkoły jako organizacji uczącej się.

Celem zajęć była także refleksja nad elementami procesu uczenia się w kontekście zadań dyrektora i nad jego rolą w budowaniu organizacji.